M-16 Elite

Sa 13.08.2022
FC Basel 1893
Team Vaud Lausanne
2
2
N° match 101891
Servette FC
FC Winterthur
4
3
N° match 101893
FC Sion
BSC Young Boys
4
2
N° match 101894
Team Ticino
Team Xamax-BEJUNE FA
2
1
N° match 101895
FC Thun Berner Oberland
FCO St. Gallen
1
2
N° match 101890
Sa 20.08.2022
Team Vaud Lausanne
Grasshopper-Club Zürich
0
3
N° match 101902
FC Zürich
Servette FC
4
2
N° match 101901
FC Winterthur
FC Sion
3
0
N° match 101900
BSC Young Boys
Team Ticino
0
1
N° match 101899
FC Thun Berner Oberland
FC Basel 1893
0
2
N° match 101903
Team Xamax-BEJUNE FA
FC Luzern
2
2
N° match 101898
Di 21.08.2022
FCO St. Gallen
FC Aarau
2
3
N° match 101897
Sa 27.08.2022
FC Luzern
BSC Young Boys
3
4
N° match 101909
FC Aarau
Team Xamax-BEJUNE FA
2
0
N° match 101910
Team Ticino
FC Winterthur
1
2
N° match 101908
FC Sion
FC Zürich
1
3
N° match 101907
Servette FC
Team Vaud Lausanne
1
2
N° match 101906
FC Basel 1893
FCO St. Gallen
3
1
N° match 101904
Di 28.08.2022
Grasshopper-Club Zürich
FC Thun Berner Oberland
6
0
N° match 101905
Sa 03.09.2022
FC Zürich
Team Ticino
7
0
N° match 101914
Team Vaud Lausanne
FC Sion
6
4
N° match 101915
FC Basel 1893
Grasshopper-Club Zürich
1
2
N° match 101917
FC Winterthur
FC Luzern
0
4
N° match 101913
BSC Young Boys
FC Aarau
4
0
N° match 101912
FCO St. Gallen
Team Xamax-BEJUNE FA
4
1
N° match 101911
FC Thun Berner Oberland
Servette FC
2
0
N° match 101916
Sa 10.09.2022
FC Luzern
FC Zürich
1
5
N° match 101922
FC Aarau
FC Winterthur
1
1
N° match 101923
Grasshopper-Club Zürich
FCO St. Gallen
1
0
N° match 101918
Servette FC
FC Basel 1893
3
2
N° match 101919
FC Sion
FC Thun Berner Oberland
2
2
N° match 101920
Team Ticino
Team Vaud Lausanne
1
2
N° match 101921
Team Xamax-BEJUNE FA
BSC Young Boys
2
4
N° match 101924
Sa 17.09.2022
FC Winterthur
Team Xamax-BEJUNE FA
6
0
N° match 101926
FC Zürich
FC Aarau
4
1
N° match 101927
Team Vaud Lausanne
FC Luzern
6
1
N° match 101928
FC Basel 1893
FC Sion
4
3
N° match 101930
Grasshopper-Club Zürich
Servette FC
7
1
N° match 101931
FCO St. Gallen
BSC Young Boys
1
4
N° match 101925
FC Thun Berner Oberland
Team Ticino
5
1
N° match 101929
Me 21.09.2022
FC Luzern
FC Thun Berner Oberland
7
1
N° match 101935
Sa 24.09.2022
FC Aarau
Team Vaud Lausanne
2
5
N° match 101936
FC Sion
Grasshopper-Club Zürich
0
3
N° match 101933
BSC Young Boys
FC Winterthur
3
1
N° match 101938
Team Xamax-BEJUNE FA
FC Zürich
0
4
N° match 101937
Servette FC
FCO St. Gallen
3
2
N° match 101932
Team Ticino
FC Basel 1893
1
4
N° match 101934
Me 28.09.2022
Grasshopper-Club Zürich
FC Zürich
2
0
N° match 101892
Sa 01.10.2022
FCO St. Gallen
FC Winterthur
1
3
N° match 101939
FC Zürich
BSC Young Boys
1
4
N° match 101940
Team Vaud Lausanne
Team Xamax-BEJUNE FA
4
3
N° match 101941
FC Basel 1893
FC Luzern
3
1
N° match 101943
FC Thun Berner Oberland
FC Aarau
1
3
N° match 101942
Servette FC
FC Sion
3
1
N° match 101945
Di 02.10.2022
Grasshopper-Club Zürich
Team Ticino
1
1
N° match 101944
Sa 08.10.2022
12:00
FC Luzern
Grasshopper-Club Zürich
N° match 101948
13:00
FC Winterthur
FC Zürich
N° match 101952
14:00
FC Sion
FCO St. Gallen
N° match 101946
14:30
BSC Young Boys
Team Vaud Lausanne
N° match 101951
15:00
Team Xamax-BEJUNE FA
FC Thun Berner Oberland
N° match 101950
16:00
Team Ticino
Servette FC
N° match 101947
Sa 15.10.2022
12:00
FCO St. Gallen
FC Zürich
N° match 101953
14:00
Grasshopper-Club Zürich
FC Aarau
N° match 101957
14:00
FC Sion
Team Ticino
N° match 101959
14:00
Servette FC
FC Luzern
N° match 101958
14:00
FC Basel 1893
Team Xamax-BEJUNE FA
N° match 101956
14:30
Team Vaud Lausanne
FC Winterthur
N° match 101954
14:30
FC Thun Berner Oberland
BSC Young Boys
N° match 101955
Me 19.10.2022
18:30
FC Luzern
FC Aarau
N° match 101896
Sa 22.10.2022
13:45
FC Aarau
Servette FC
N° match 101962
14:00
FC Luzern
FC Sion
N° match 101961
14:00
BSC Young Boys
FC Basel 1893
N° match 101964
14:00
FC Winterthur
FC Thun Berner Oberland
N° match 101965
14:00
FC Zürich
Team Vaud Lausanne
N° match 101966
15:00
Team Xamax-BEJUNE FA
Grasshopper-Club Zürich
N° match 101963
16:00
Team Ticino
FCO St. Gallen
N° match 101960
Sa 05.11.2022
FCO St. Gallen
Team Vaud Lausanne
N° match 101967
12:00
Grasshopper-Club Zürich
BSC Young Boys
N° match 101970
14:00
FC Basel 1893
FC Winterthur
N° match 101969
14:00
Servette FC
Team Xamax-BEJUNE FA
N° match 101971
14:00
FC Sion
FC Aarau
N° match 101972
14:30
FC Thun Berner Oberland
FC Zürich
N° match 101968
16:00
Team Ticino
FC Luzern
N° match 101973
Sa 12.11.2022
13:00
FC Winterthur
Grasshopper-Club Zürich
N° match 101978
13:45
FC Aarau
Team Ticino
N° match 101975
14:00
Team Vaud Lausanne
FC Thun Berner Oberland
N° match 101980
14:00
FC Zürich
FC Basel 1893
N° match 101979
14:00
FC Luzern
FCO St. Gallen
N° match 101974
14:30
BSC Young Boys
Servette FC
N° match 101977
15:00
Team Xamax-BEJUNE FA
FC Sion
N° match 101976
Sa 19.11.2022
FCO St. Gallen
FC Thun Berner Oberland
N° match 101981
13:45
FC Aarau
FC Luzern
N° match 101987
14:00
FC Winterthur
Servette FC
N° match 101984
14:00
FC Zürich
Grasshopper-Club Zürich
N° match 101983
14:00
Team Vaud Lausanne
FC Basel 1893
N° match 101982
14:30
BSC Young Boys
FC Sion
N° match 101985
15:00
Team Xamax-BEJUNE FA
Team Ticino
N° match 101986
Sa 26.11.2022
12:00
FC Luzern
Team Xamax-BEJUNE FA
N° match 101989
13:45
FC Aarau
FCO St. Gallen
N° match 101988
14:00
FC Basel 1893
FC Thun Berner Oberland
N° match 101994
14:00
Grasshopper-Club Zürich
Team Vaud Lausanne
N° match 101993
14:00
Servette FC
FC Zürich
N° match 101992
14:00
FC Sion
FC Winterthur
N° match 101991
16:00
Team Ticino
BSC Young Boys
N° match 101990
Sa 03.12.2022
FCO St. Gallen
FC Basel 1893
N° match 101995
12:00
BSC Young Boys
FC Luzern
N° match 102000
14:00
FC Winterthur
Team Ticino
N° match 101999
14:00
Team Vaud Lausanne
Servette FC
N° match 101997
14:00
FC Zürich
FC Sion
N° match 101998
14:30
FC Thun Berner Oberland
Grasshopper-Club Zürich
N° match 101996
15:00
Team Xamax-BEJUNE FA
FC Aarau
N° match 102001
Sa 18.02.2023
13:45
FC Aarau
FC Basel 1893
N° match 101949
Sa 25.02.2023
Team Xamax-BEJUNE FA
FCO St. Gallen
N° match 102002
FC Aarau
BSC Young Boys
N° match 102003
FC Luzern
FC Winterthur
N° match 102004
Team Ticino
FC Zürich
N° match 102005
Grasshopper-Club Zürich
FC Basel 1893
N° match 102008
14:00
FC Sion
Team Vaud Lausanne
N° match 102006
14:00
Servette FC
FC Thun Berner Oberland
N° match 102007
Sa 04.03.2023
BSC Young Boys
Team Xamax-BEJUNE FA
N° match 102015
FC Winterthur
FC Aarau
N° match 102014
FCO St. Gallen
Grasshopper-Club Zürich
N° match 102009
Team Vaud Lausanne
Team Ticino
N° match 102012
FC Zürich
FC Luzern
N° match 102013
14:00
FC Basel 1893
Servette FC
N° match 102010
14:30
FC Thun Berner Oberland
FC Sion
N° match 102011
Sa 11.03.2023
BSC Young Boys
FCO St. Gallen
N° match 102016
Team Xamax-BEJUNE FA
FC Winterthur
N° match 102017
FC Aarau
FC Zürich
N° match 102018
FC Luzern
Team Vaud Lausanne
N° match 102019
Team Ticino
FC Thun Berner Oberland
N° match 102020
14:00
FC Sion
FC Basel 1893
N° match 102021
17:00
Servette FC
Grasshopper-Club Zürich
N° match 102022
Sa 18.03.2023
FC Zürich
Team Xamax-BEJUNE FA
N° match 102028
FC Winterthur
BSC Young Boys
N° match 102029
FCO St. Gallen
Servette FC
N° match 102023
Team Vaud Lausanne
FC Aarau
N° match 102027
Grasshopper-Club Zürich
FC Sion
N° match 102024
14:00
FC Basel 1893
Team Ticino
N° match 102025
14:30
FC Thun Berner Oberland
FC Luzern
N° match 102026
Sa 25.03.2023
FC Winterthur
FCO St. Gallen
N° match 102030
BSC Young Boys
FC Zürich
N° match 102031
Team Xamax-BEJUNE FA
Team Vaud Lausanne
N° match 102032
FC Aarau
FC Thun Berner Oberland
N° match 102033
FC Luzern
FC Basel 1893
N° match 102034
Team Ticino
Grasshopper-Club Zürich
N° match 102035
14:00
FC Sion
Servette FC
N° match 102036
Sa 01.04.2023
FC Zürich
FC Winterthur
N° match 102043
Team Vaud Lausanne
BSC Young Boys
N° match 102042
Grasshopper-Club Zürich
FC Luzern
N° match 102039
FCO St. Gallen
FC Sion
N° match 102037
14:00
FC Basel 1893
FC Aarau
N° match 102040
14:00
Servette FC
Team Ticino
N° match 102038
14:30
FC Thun Berner Oberland
Team Xamax-BEJUNE FA
N° match 102041
Sa 15.04.2023
FC Aarau
Grasshopper-Club Zürich
N° match 102048
BSC Young Boys
FC Thun Berner Oberland
N° match 102046
FC Winterthur
Team Vaud Lausanne
N° match 102045
FC Zürich
FCO St. Gallen
N° match 102044
Team Xamax-BEJUNE FA
FC Basel 1893
N° match 102047
FC Luzern
Servette FC
N° match 102049
Team Ticino
FC Sion
N° match 102050
Sa 22.04.2023
FCO St. Gallen
Team Ticino
N° match 102051
Grasshopper-Club Zürich
Team Xamax-BEJUNE FA
N° match 102054
Team Vaud Lausanne
FC Zürich
N° match 102057
14:00
FC Sion
FC Luzern
N° match 102052
14:00
Servette FC
FC Aarau
N° match 102053
14:00
FC Basel 1893
BSC Young Boys
N° match 102055
14:30
FC Thun Berner Oberland
FC Winterthur
N° match 102056
Sa 29.04.2023
FC Luzern
Team Ticino
N° match 102064
FC Aarau
FC Sion
N° match 102063
Team Xamax-BEJUNE FA
Servette FC
N° match 102062
BSC Young Boys
Grasshopper-Club Zürich
N° match 102061
FC Winterthur
FC Basel 1893
N° match 102060
Team Vaud Lausanne
FCO St. Gallen
N° match 102058
FC Zürich
FC Thun Berner Oberland
N° match 102059
Sa 06.05.2023
Grasshopper-Club Zürich
FC Winterthur
N° match 102069
Team Ticino
FC Aarau
N° match 102066
FCO St. Gallen
FC Luzern
N° match 102065
14:00
FC Basel 1893
FC Zürich
N° match 102070
14:00
Servette FC
BSC Young Boys
N° match 102068
14:00
FC Sion
Team Xamax-BEJUNE FA
N° match 102067
14:30
FC Thun Berner Oberland
Team Vaud Lausanne
N° match 102071